Як правильно вибрати кухню: покрокова стратегія

Як правильно вибрати кухню: покрокова стратегія

Кухня-особливе приміщення в будинку. Тут витають спокусливі аромати, панує атмосфера затишку і тепла. Часом саме в цій кімнаті проходять щоденні сімейні застілля, а господині і зовсім проводять значну частину свого часу, намагаючись порадувати близьких смачними стравами. Вибору кухонного гарнітура слід приділяти пильну увагу, так як від його якості та естетичності залежить враження, яке виробляє інтер'єр.

Що необхідно врахувати при виборі кухні

Для того щоб відповісти на питання: "Як вибрати кухню?"- потрібно враховувати безліч нюансів. Наприклад, для чого буде призначатися приміщення: виключно для приготування їжі або ще й для відпочинку і посиденьок з друзями? У першому випадку інтер'єр повинен бути максимально функціональним і зручним. А в другому бажано зробити оформлення кухні приємним для очей і розташовує до невимушеного спілкування.

Готові рішення або меблі на замовлення?

Облаштувати кухню можна двома способами: за допомогою готового кухонного гарнітура або меблів, зробленої на замовлення. Готові кухні можна встановлювати відразу, причому оцінити їх зовнішній вигляд можна безпосередньо при покупці. Вартість стандартних моделей зазвичай нижче, ніж виготовлених на замовлення. До недоліків відносяться не завжди відповідні габарити, неоригінальний дизайн і відсутність можливості обіграти особливості конкретної кімнати.

Якщо ж замовляти кухню, то можна скористатися допомогою фахівців і розробити ексклюзивний дизайн з урахуванням своїх побажань. При виробництві гарнітура будуть враховані: планування, площа кімнати, обраний відтінок і інші важливі параметри.

Покрокова стратегія при виборі кухні

Наведемо деякі поради професіоналів, як правильно вибирати кухню, щоб потім не пошкодувати про покупку.

Крок 1. Визначаємося з дизайном, матеріалами і кольором кухонного гарнітура. Меблі повинні бездоганно вписуватися в загальний стиль приміщення. Матеріали повинні бути міцними, волого - і термостійкими.

Крок 2. Уточнюємо розміри. Для того щоб готовий гарнітур точно вписався в призначений для нього простір, необхідно при вираховуванні розмірів звернути увагу на розташування в стінах інженерних комунікацій.

Крок 3. Підбираємо складові елементи. Створюючи проект, потрібно врахувати розміри вбудованої побутової техніки і кількість посуду, яка буде розташовуватися в шафах. Слід також продумати планування, щоб мінімізувати тимчасові витрати на приготування їжі і сервіровку столу.

Крок 4. Вибираємо техніку для кухні. Якщо приміщення невелике, то краще віддати перевагу вбудованим варіантів. Сучасні виробники здатні інтегрувати в гарнітур холодильник, варильну поверхню, кавоварку, посудомийну машину та інші прилади. Потрібно заздалегідь визначитися з кількістю і видом обладнання, щоб врахувати розташування розеток і правильно порахувати розміри.

Крок 5. Організуємо простір. Гарнітур повинен встати так, щоб співвідношення робочої і обідньої зон було гармонійним. Необхідно залишити достатньо місця і для комфортного пересування по кухні.

Проектування

Для того щоб вибрати оптимальне планування, потрібно дізнатися точні розміри кухні. Потім слід накреслити приміщення в масштабі і розташувати на плані меблі, мийку і побутову техніку найбільш зручним чином. Між робочими зонами відстань не повинна бути більше довжини двох витягнутих рук.

Планування кухні може бути декількох видів:

  • l-подібна-вважається класичним варіантом для квадратних кімнат, вона дозволяє вільно переміщатися по всіх кухонних зонах;
  • лінійна-прекрасно підходить для вузьких приміщень, під стільницею слід розмістити вбудовану техніку;
  • г-подібна-таке планування допомагає приховати зайву витягнутість кухні, з одного боку можна поставити холодильник і раковину, а з іншого-плиту і стіл;
  • п-подібна-призначена для просторої кухні, при ній предмети ставляться уздовж трьох стін;
  • острівна - також може використовуватися для великих кімнат, посередині можна поставити стіл з раковиною або барну стійку.

Важливо, щоб обрана планування була ергономічною і комфортною для приготування і прийому їжі.

Вибір матеріалів

Який матеріал для кухні краще вибрати? До вирішення цього питання слід підходити серйозно, адже меблів доведеться протягом багатьох років перебувати під впливом високої вологості, пари і перепадів температури.

Матеріали фасадів

Про красу гарнітура зазвичай судять по фасадах. Які Фасади краще вибрати для кухні? Вони можуть бути зроблені з ДСП і МДФ, натурального дерева. Деякі моделі декоруються склом або пластиком.

Дерево, покрите водовідштовхувальним складом, відрізняється міцністю і стійкістю до несприятливих впливів. Однак такі вироби слід берегти від прямих сонячних променів. З дерева складно зробити фігурні елементи і хвилясті лінії. Ці гарнітури виглядають солідно і респектабельно, але і коштують дорого.

Більш доступні за ціною гарнітури з МДФ. Матеріал зроблений зі спресованої деревної стружки, просоченої смоляними складами. МДФ міцна, вологостійка і пластична. Фасади з неї можуть покриватися плівкою або фарбою. Вироби з пластику прості в догляді і довговічні.

Матеріали стільниці

  • Стільниця повинна бути особливо міцною і несприйнятливою до фізичного і хімічного впливу. Її виготовляють з безлічі матеріалів.
  • Натуральний камінь - цей матеріал виглядає красиво і благородно, однак при сильному ударі може розколотися, а при контакті з кольоровими продуктами та іншими речовинами світлі моделі можуть змінити тон.
  • Штучний камінь - цей матеріал виготовляється з кам'яної крихти і смол і позбавлений недоліків натурального аналога.
  • Сталь. Стільниці з металу ідеально підходять для інтер'єрів в стилі хай-тек; сталеві поверхні легко миються, стійкі до вогню, вологості і ударів.
  • Ламінат. Ламіновані поверхні по міцності майже не поступаються перерахованим вище матеріалами: прекрасно витримують високу температуру, добре відмиваються і естетично виглядають.
  • Натуральне дерево-дуже красивий матеріал, що надає інтер'єру домашній затишок. Однак за такими стільницями потрібно доглядати: просочувати олійними складами і оберігати від сонячних променів.

Вибір типу гарнітура і його наповнення

Перед тим як вибрати тип Гарнітура, потрібно визначитися з тим, що буде зберігатися в кухонних шафах. Дуже зручні окремі спеціальні ящики для каструль, для столових приладів, полиці для побутової техніки, круп і тримачі для пляшок. Можна передбачити настінні допоміжні секції і кошики. Дверцята можна зробити розсувними, відкидними або складними. Стіл також може бути висувним, якщо на кухні мало місця. Функціональність приміщенню додадуть зручні стелажі, поворотні полиці, дошки-столики і багато інших пристосування.

Побутова техніка

Побутової техніки на кухні відводиться значуща роль. Традиційно для цього приміщення набувають плиту (або варильну панель), духову шафу, холодильник, витяжку і посудомийну машину. При плануванні нового гарнітура можна залишити стару техніку, якщо вона ще в хорошому стані. При покупці нових побутових приладів зручніше замовити все відразу, щоб не ускладнювати собі завдання при складанні проекту. У разі, коли є можливість вибору колірного рішення техніки, необхідно орієнтуватися на загальний колорит інтер'єру. Приклади дивіться на фото.

Поради та рекомендації
Наведемо кілька загальних порад, які допоможуть вам зорієнтуватися при виборі.

В першу чергу складіть проект кухні, яку ви хотіли б бачити в ідеалі. Бажано звернутися в салон до професійного дизайнера, який підкаже, як зробити гарнітур дешевше не на шкоду зовнішній привабливості, зручності і якості. Перед тим як замовити або придбати готову кухню, визначитеся з максимальною сумою, яку ви готові витратити на покупку. Особливу увагу приділіть вибору матеріалу стільниці, так як на неї буде лягати основне навантаження.

30.08.2020 15:18:21
0
552

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Гарантії і згоден з вимогами